10 простих способів зробити темну кімнату світлішою та привітною
Отримуйте на пошту один раз на добу одну статтю, що найбільше читається. Приєднуйтесь до нас у Дзен та ВКонтакті.
Якщо вдома постійно охоплює втому, відчувається стрес, поганий настрій не минає, варто уважно подивитися на кімнату. Саме нестача світла є причиною такого стану. Доведено, що люди краще почуваються у приміщенні, яке добре освітлене природним світлом і мебльоване у світлих тонах. Пропонуємо 10 способів зробити темну кімнату світлішою завдяки додатковим джерелам природного світла та світлому інтер'єру.
1. Пройдіться по кімнаті та визначте особливо темні зони
Ті, хто давно живе в будинку, легко зможуть виявити темні зони. Це можуть бути погано освітлені кімнати, стіни яких забарвлені в темні тони, а меблі в більшості випадків також темних кольорів. Це такі своєрідні «чорні дірки». Перед тим, як зробити приміщення світлішим, потрібно знайти джерело цієї темряви. Можливо, доведеться міняти вікна або фарбувати стіни у світлий колір, або міняти оббивку на меблі.
2. Яскраві тони можна розбавити пастельними квітами чи білим кольором.
Якщо інтер'єру не вистачає теплоти, варто зупинити свій вибір на відтінках кави, верблюжому кольорі або рудо-коричневих тонах. Коричневий, кавовий та білий кольори чудово виглядають у декорі та добре поєднуються з темними підлогами, дверима та меблями.
3. Доповніть темну стелю вбудованими світильниками
У багатьох сучасних будинках стелі пофарбовані в темний колір або оббиті навіть дерев'яними панелями.Це не лише надає приміщенню певного характеру, а й створює відчуття перебування в печері. Вбудовані світильники зроблять стелю світлішою і не дратуватимуть різким світлом. Можливо, варто встановити спеціальний перемикач, щоб контролювати інтенсивність освітлення.
4. Поєднуйте робочі світлі поверхні з темними шафками на кухні
Якщо підлогу та шафки на кухні темного кольору, тоді варто встановити світлі робочі поверхні. Цей простий прийом перетворить кухню – вона стане світлішою та просторішою.
5. Використовуйте на кухні підвісні світильники
Якщо в кухні є темні зони, варто встановити над ними підвісні світильники. Вони не лише висвітлять темні кути, а й зроблять приміщення стильним та сучасним. Можна встановити підвісний світильник із скла, нержавіючої сталі чи мозаїки над столом чи в кутку.
6. Яскраве світло у темній спальні
Необхідно згадати і про темну спальню. Якщо стіни, постільна білизна, підлога та аксесуари у спальні темного кольору, то це не погано, коли потрібно відпочити після напруженого дня. Можна не робити кардинальних змін у декорі, просто встановіть світильник з м'яким світлом в особливо темних зонах, щоб створити певну атмосферу та зробити спальню привабливішою. Можна встановити підсвічування полиць або шаф, підвісну люстру з приглушеним світлом, щоб заграли тіні і перетворили кімнату.
7. Дотримуйтесь балансу між темним та світлим
Спальня вважається особистим притулком, який не демонструють стороннім людям, але все одно заради себе варто дотримуватися основного правила та дотримуватись балансу між темним і світлим.Наприклад, якщо темні стіни, то краще використовувати світлу постільну білизну кольору екрю, масляного жовтого, можна кинути на ліжко світлі подушки. Створюйте атмосферу затишку та розслаблення.
8. Правильне використання темних кольорів у декорі
Не потрібно боятися використовувати в декорі темні кольори, тому що це чудовий спосіб надати інтер'єру характеру та індивідуальності. Насамперед, потрібно визначити джерело природного світла. Чим більше світла в кімнаті, тим темнішими можуть бути стіни. Якщо вікна в кімнаті маленькі або їх мало, тоді колір має бути світлішим на кілька тонів, щоб кімната не стала схожою на печеру.
9. Як зробити темні меблі світлішими
Найтемнішою кімнатою в будинку вважається вбиральня. Якщо в ній немає вікон, то є хороший спосіб зробити її світлішою. Насамперед можна встановити додаткові світильники, включаючи підвісні лампи або вбудовані світильники для освітлення шаф. Можна з цією ж метою встановити додаткові дзеркала, які відображатимуть світло і кімната стане яскравішою.
10. Доступ денного світла до вбиральні
Замість того, щоб шкодувати, що в гардеробній дуже темно, зробіть так, щоб у цій кімнаті з'явилося вікно. Навіть невелике стельове вікно забезпечить доступ денного світла в вбиральню, якщо це зробити неможливо, тоді необхідно встановити на даху світлові колодязі, які збиратиме сонячне світло і направлятиме його в кімнату. Втім, установка вікон - не таке вже й просте заняття, потрібно як мінімум звернути увагу на 10 важливих факторів, які можуть вплинути на рішення.
Як зробити темну кімнату світлішою
Співавтор(и): Suzanne Lasky, ASID.Сюзанна Лескі - дизайнер інтер'єрів та засновниця S Interior Design, консультаційної фірми з питань дизайну в Скоттсдейлі, Арізона, яка спеціалізується на новобудовах, перебудованих будинках та всіх пов'язаних з ними дизайнерських рішеннях для приватних клієнтів та малого бізнесу. та консультування. Є членом ASID (Американського товариства). дизайнерів інтер'єрів). Отримала ступінь магістра ділового адміністрування (MBA) в Університеті Індіани, вивчала дизайн інтер'єрів у Муніципальному коледжі Скоттсдейла.
Кількість переглядів цієї статті: 62 000.
Є чимало способів зробити темне та сумне приміщення світлішим. , спробуйте розширити вікна та замінити підлогове покриття, та отримайте затишний куточок замість похмурого барлога Щоб дізнатися докладніше, як можна зробити кімнату світліше різними способами, прочитайте наступні поради.
Колір та освітлення – додайте креативу
- Якщо вам не подобається чистий білий колір, використовуйте світло-жовтий або кремовий відтінок.
- Навіть якщо стіни залишаться колишнього кольору, біла стеля зробить приміщення набагато світлішим.
- Використовуйте трафарет з візерунком. Прикрасьте стелю по периметру, таким чином і приміщення буде світлішим, і кольорові акценти будуть відповідати вашій улюбленій палітрі.Можна використовувати готові трафарети або створити власний візерунок.
- Можете пофарбувати більш насиченим кольором тільки стельовий плінтус і одвірки.
- Повісьте на вікна світлі, повітряні фіранки, здатні пропускати світло. Наприклад, кремові штори або тюль забезпечать відчуття комфорту та приватності, не перешкоджаючи сонячному світлу наповнювати приміщення.
- Якщо ви віддаєте перевагу жалюзі, не використовуйте глухі варіанти. Пластикові чи дерев'яні жалюзі повністю блокують доступ світла. Пошукайте матер'яний виріб зі світлої тканини, здатної пропускати світло.
- Використовуйте трекове освітлення. Для фіксації трекових світильників використовується не проводка, а станина з електричним провідником, що дозволяє закріпити джерело світла будь-де. Завдяки трековому освітленню приміщення стане значно світлішим, а атмосфера залишиться м'якою.
- Розмістіть у стратегічно важливих точках кілька світильників для підлоги. Використовуйте світлі абажури, щоб усе приміщення було насичене м'яким світлом.
- Не забувайте про свічки. Це благородне та приємне джерело додаткового світла, що дозволяє створити теплу та дружню атмосферу. Свічки можна запалити навіть не виключаючи штучного освітлення.
Додайте функціональне освітлення. Якщо ви часто займаєтеся певною роботою, додайте світла до робочого кута. Наприклад, можна окремо підсвітити стільницю робочого столу, куточок для шиття, бібліотеку чи піаніно.
- Можете поекспериментувати із кольором освітлення. Лампи денного світла відрізняються насиченістю. Залежно від потужності вони дають світло різної температури, і денне світло може бути холодним чи теплим – ближче до жовтої чи блакитної частини спектру.М'який колір лампи з низькою температурою дає теплий, жовтуватий відтінок світла.
Іноді краще нічого не міняти. Якщо приховати загальну затіненість ніяк не виходить, використовуйте це як перевагу. Відкиньте ідею зробити кімнату світлішою, та постарайтеся створити затишний затінений куточок. Використовуйте темні та густі тони для фарбування стін, а також масивні елементи інтер'єру у стилі старомодного кабінету. Якщо потрібно викликати відчуття величної атмосфери, для інтер'єру частіше використовують сталевий та сіро-блакитний відтінки.
Додайте лиску меблів та декоративним елементам
- Не виставляйте всю бібліотеку на показ. Виберіть топ-10 улюблених книг та виставте їх у кращому світлі. Використовуйте предмети мистецтва і яскраві дизайнерські ідеї, щоб заповнити простір, що звільнився, чимось більш життєрадісним.
- Якщо ви любите рослини, подумайте про зміну асортименту. Відмовтеся від великих рослин з темно-зеленим листям, замінивши їх світлішими представниками флори. Декілька соковитих листків або папоротей створюють гарний акцент, але надлишок зелені робить приміщення темнішим.
- Не обов'язково купувати нові меблі. Подумайте, чи можна пофарбувати звичайні елементи інтер'єру світлою фарбою?
- Темну обшивку м'яких крісел та дивана можна приховати, накинувши зверху світле покривало.
Приховати всі дроти. Шнури електроживлення зазвичай чорного кольору, і якщо дозволити їм безладно зміїтися на підлозі, приміщення виглядатиме похмуріше (і безладніше). Скрийте шнури електроприладів у стіни або хоча б зв'яжіть їх разом, використовуючи стрічку на липучці. Можна закріпити привод біля плінтуса, використовуючи будівельний скотч або електрообмотку світлого кольору.Така крихітна зміна може суттєво вплинути на зовнішній вигляд кімнати.
Встановіть настінні стелажі. Зменшивши кількість меблів, ви зробите кімнату світлішою. Спробуйте замінити стандартні книжкові полиці та письмовий стіл стелажами із кріпленням на стіні. Використовуйте світлі фарби та породи дерева. Такі полиці позбавлять важких меблів, до того ж вони відкидають менше тіні.
Великі зміни
- Якщо на підлозі постелі дошки, можна зняти шар фарби, щоб оголити колір та текстуру деревини. Ще один варіант - пофарбувати дошки заново світліший колір, наприклад, перлово-сірий.
- Бетонна підлога відрізняється міцністю та практичністю, при цьому в розчин можна додати барвник потрібного кольору. Відполірований бетон виглядає гладким та блищить.
- Для підлоги на кухні або у ванній кімнаті можна використовувати плитку світлих відтінків.
Встановіть скляні двері. Вітражі дозволяють додати більше світла в приміщення, причому скляні вставки використовуються як для внутрішніх, так і для зовнішніх дверей. Навіть потужні двері сприймаються набагато легше, якщо вони декоровані скляними вітражами. Щоб ще більше збільшити потік світла, прорубайте вікно над дверима. Якщо заміна дверей не можлива, спробуйте просто пофарбувати їх у світліший колір.
- Задумавши прибрати стіну, зверніться до професійних будівельників. У деяких будинках навіть внутрішні перегородки мають функціональне значення. Також не виключено, що стіна збудована з використанням азбесту або свинцю, і демонтажні роботи небезпечні для здоров'я.
Прорубайте велике вікно. Якщо ви плануєте жити у цьому приміщенні довго, варто вкласти кошти у розширення вікон.Таке ультимативне рішення не залишить місця для темряви, яке реалізація може виявитися легше, ніж ви припускаєте. Проконсультуйтесь із будівельною компанією. Тільки фахівець здатний визначити можливість встановлення ще одного вікна або розширення наявних отворів. До того ж будівельники зорієнтують за вартістю матеріалів та обсягом необхідних робіт. Одночасно можна розширити дверний отвір, щоб крізь вітражі проходило більше світла.
Встановіть світлову криницю. Використання світлової криниці наповнить приміщення природним світлом. Світловий колодязь можна встановити між балками, і такі роботи цілком доступні за ціною. Для передачі світла досить тонкої дзеркальної труби, що полегшує прокладання колодязя крізь стінки або стелю. Деякі світлопередаючі труби можна відкривати та використовувати для вентиляції.
- Додати світла на стінах. Настінні світильники наповнять кімнату відбитим світлом, але їхня користь не обмежується лише "освітленням". Настінне підсвічування наповнить весь простір затишною та комфортною атмосферою, створюючи позитивне психологічне сприйняття. Темні кути та стіни візуально зменшують простір, і завдяки підсвічуванню стін кімната виглядатиме не тільки більш гостиною, але й просторішою.
- Сучасні моделі флуоресцентних ламп цілком компактні. Вони дають багато світла теплих відтінків і споживають удвічі менше електроенергії, ніж лампи розжарювання аналогічної потужності.
- ! Світло! Камера! Зйомка! Зробіть прикраси вашої кімнати гідними кращого фільму. Інтригуючий контраст світла та темряви створить в інтер'єрі враження особливого "шику". Фокусоване світло акцентує увагу на окремих елементах, при цьому весь навколишній простір здається світлішим.Виділіть деякі предмети спрямованим освітленням. Використовуйте точкові світлодіодні світильники трекового або підвісного типу (LED MR16') з кутом променя 10, 15, 25 або 60 градусів, щоб співвіднести ширину променя з розмірами інтер'єру, що підсвічується. Як правило, джерело світла встановлюється з відривом 2,5-3 м від об'єкта. Встановіть кут нахилу світильника та необхідну лінзу. При цьому не обов'язково висвітлювати об'єкт цілком, іноді достатньо виділити лише головні деталі.
- Не виганяйте темряву повністю. Читання, шиття та інша активність вимагає хорошого освітлення, але іноді корисна напівтемрява. Наприклад, для романтичного настрою достатньо кількох свічок чи акцентованих світильників.
- Вимийте вікна! Позбавтеся пилу, і в кімнату буде проникати більше світла.
- Плануючи розміщення світильників, подумайте, як ви використовуватимете кімнату, і куди будуть падати тіні (в т.ч. ваша тінь). Використовуйте переносну лампу, щоб експериментально визначити найкраще місце для розміщення стаціонарних світильників.
- Користуючись свічками, будьте обережні та не залишайте вогонь без нагляду.
- Флуоресцентні лампи потребують обережності. Вони містяться ртуть, пари якої вважаються небезпечними для здоров'я. Більшість магазинів приймають відпрацьовані лампи на переробку. Якщо лампа випадково розіб'ється, будьте обережні, очищаючи уламки. [4] X Надійне джерело United States Environmental Protection Agency Skip to main
- Встановлюючи електропроводку та світильники, дотримуйтесь правил безпеки. Для виконання складних робіт краще запросити професійного електрика.
Додаткові статті
Про цю статтю
Співавтор(и): Suzanne Lasky, ASID.Сюзанна Лескі — дизайнер інтер'єрів та засновниця S Interior Design, консультаційної фірми з питань дизайну в Скоттсдейлі, Арізона, яка спеціалізується на новобудовах, перебудованих будинках та всіх пов'язаних з ними дизайнерських рішеннях для приватних клієнтів та малого бізнесу. Має понад 19 років досвіду у дизайні інтер'єрів та консультуванні. Є членом ASID (Американського товариства дизайнерів інтер'єрів). Здобула ступінь магістра ділового адміністрування (MBA) в Університеті Індіани, вивчала дизайн інтер'єрів у Муніципальному коледжі Скоттсдейла. Кількість переглядів цієї статті: 62 000.