10 порад, як зберегти воду. Чек-лист
Вода - джерело всього живого Землі. Близько 430 мільйонів років тому вода вихлюпнула життя на сушу. Так розпочалася історія наземних хребетних, до яких належить людина. Ми більш ніж на 60% складається з води. Вода – не просто частина нашого організму. Вода – це ми. Але більшість росіян безвідповідально ставляться до води, не розуміючи її цінності. Поділіться з друзями красивою інфографікою з простими способами турботи про воду та розкажіть про онлайн-марафон «Вода, я люблю тебе», який навчає простим звичкам щодо збереження якості води в побуті та в природі. Нехай якнайбільше людей дізнаються про те, як важливо берегти воду і як легко це може зробити кожен! Ви можете написати власний текст або використати готовий шаблон. Просто скопіюйте його в тіло посту:
Я беру участь у марафоні «Вода, я люблю тебе» і хочу, щоб якнайбільше людей пам'ятали та знали про те, як важливо берегти воду і як легко це може зробити кожен. Приєднуйтесь до марафону» /ilovewater, щоб разом зі мною піклуватися про воду і зробити внесок у збереження цього безцінного для всіх живих істот на планеті ресурсу. #водячилюблютебе #очищай_природу #ековики
Наш проект існує завдяки вашій допомозі! Якщо ви знайшли матеріал корисним, ви можете залишити комфортну для вас винагороду.
Бережіть воду — 10 простих правил, яких повинен дотримуватися кожен
Бережіть воду … У цьому матеріалі Ви знайдете десять простих правил, виконання яких дозволить Вам зменшити витрату води у своєму домашньому господарстві та внести посильний внесок у збереження водних ресурсів планети.
На превеликий жаль, наша цивілізація щодня завдає непоправної шкоди екосистемі нашої планети. Щодня дощі та водостоки зносять тонни відходів господарської діяльності людини в систему водних ресурсів нашої планети – це і добрива з полів, і продукти переробки палива з автомагістралей, і залишки будматеріалів, і сміття, і біологічні відходи. Все це потрапляє в ті ж водоймища, з яких ми беремо питну воду, де купаються наші діти і де ми вудимо рибу. Недбале використання деяких речовин може призвести до забруднення навіть підземних вод. Тому необхідно дотримуватись деяких правил, їх небагато, але вони надзвичайно важливі.
Бережіть воду у дворі Вашої оселі
1. Використання водопроникних покриттів суттєво зменшить втрату води з Вашої ділянки. Асфальтові та бетонні поверхні для стежок та паркінгу можна замінити кам'яною або гравійною кладкою, спеціальними газонними ґратами та дерев'яними настилами. Різноманітні насадження та газонні покриття також будуть приємним доповненням та допоможуть зберегти воду. Посадка рослинності нижче за рівень розташування твердих поверхонь дозволить водним потокам просочувати грунт під цими рослинами, це дасть можливість заощадити на поливі.
2. Озеленення територій місцевими представниками флори допоможе зберегти водні ресурси, оскільки ці рослини найбільш адаптовані до природних кліматичних умов даного регіону і не потребують особливого догляду. Застосування натуральних добрив, таких як компост, торф, кісткове борошно, стимулює зростання рослин, береже вологу в ґрунті і не впливає на навколишнє середовище в цілому.Більше того, використання харчових відходів як «їжа» для ґрунту – чудове рішення для утилізації такого сміття.
3. Не варто перезволожувати ґрунт. Рясне зволоження крутих схилів та вузьких смужок ґрунту неефективне. Тому зниження кількості вологи, призначеної для таких ландшафтів, запобігатиме витіканню води на дороги та тротуари, збереже її для більш важливих цілей. Для щільних ґрунтів із низьким вмістом торфу доречними видами зволоження будуть системи крапельного поливу та мікродощування. Перезволоження газонів також спричиняє вимивання родючого шару ґрунту. Полив насаджень до світанку або після заходу сонця допоможе звести до мінімуму втрату вологи внаслідок випаровування.
Бережіть воду у Вашій оселі
4. Бережіть воду! Скрізь про це говорять, але не завадить нагадати – ВІДНОСИТЬСЯ ДО ВОДИ бережно. Дуже зручні (але не дуже дешеві) сенсорні змішувачі. Використовувати різну інтенсивність зливу води в унітазі, залежно від потреб. Робота пральних та посудомийних машин замість «ручної» праці також зменшує витрату води.
5. «Коректно» зберігайте та позбавляйтеся побутових та хімічних речовин. У кожному житлі присутні такі «дарунки» хімічної промисловості, як розчинники, фарби, синтетичні олії, клей, будівельні матеріали. Багато хто з них містить шкідливі аміак, формальдегід, фенол, нафтові дистиляти. Їх краще зберігати подалі від раковин, туалетів та ринв, таким чином оберігаючи воду від забруднення. Адже такі небезпечні речовини можуть опинитися у найближчих водоймах. Неправильна утилізація лікарських засобів та предметів особистої гігієни несе ризик отруєння води фармацевтичними відходами. А потім ми таку воду п'ємо.У розвинених країнах питання утилізації відходів регулюється державному рівні. Дуже дієвими виявилися програми повернення непотрібної продукції заводу-виробнику. На підприємстві отримані відходи утилізуються з усією відповідальністю та без шкоди для довкілля.
6. Використовуйте органічні побутові засоби. Купуючи побутові засоби для чищення, «дружні» для навколишнього середовища і води зокрема, Ви не тільки зберігаєте природу для наступних поколінь, але і запобігаєте згубному впливу хімікатів на своє здоров'я.
Ваш автомобіль
7. Утилізація відпрацьованого моторного масла. Ніколи не зливайте відпрацьовану олію в стічні канави і не виливайте її просто на землю! Один літр моторної олії може зіпсувати близько 950 000 літрів питної води! Ідеальним способом «позбутися» цієї непотрібної речовини і зберегти воду є передача «відпрацювання» до спеціалізованих центрів. А щоб робочі рідини автомобіля мимоволі не витікали, варто подбати про своєчасне технічне обслуговування.
8. Культивуючи "зелені" принципи автомобільного миття. Як не дивно, професійні автомобільні мийки менш шкідливі для навколишнього середовища, ніж ручна автомийка з відром, ганчіркою та сумнівним миючим засобом. Звісно, лише за умови, що зливна система «професіоналів» організована правильно. Це означає, що використана вода циркулює замкнутим циклом: пройшовши через фільтри і очистившись, вона знову повертається в систему миття. В іншому випадку вода потрапляє відразу в каналізаційні системи або розтікається по поверхні землі.Другою перевагою професійних автомийок на відміну від домашнього «купання» є можливість зберегти половину води, адже витратити її доведеться вдвічі менше! Інноваційні технології пропонують взагалі відмовитися від «джерела життя», використовуючи безводне миття.
У Вашому суспільстві
9. «Забруднювачі»: знайти та знешкодити. Звісно, нічого в цьому житті не відбувається. Тому для збереження води та інших природних дарів недостатньо самому дотримуватись правил «етикету» по відношенню до навколишнього середовища. Необхідно пропагувати та популяризувати правильне поводження з водою серед своїх знайомих та друзів. Об'єднавшись із однодумцями, в рамках чинного законодавства, можна, наприклад, контролювати потенційно небезпечні виробництва щодо дотримання ними правил екологічної безпеки.
10. Бути соціально активним. Попереджений - значить озброєний. Надзвичайно корисно буде дізнатися про способи захисту водних ресурсів, діючі інвестиційні програми, ставки зборів, які платять за використання води. Можна очищати від сміття пляжі та акваторії, висаджувати рослини, здійснювати забір проб для визначення якості води у місцевих водоймах. Словом – охороняти воду.
Використовуючи навіть одну з перерахованих вище рекомендацій, ви можете принести істотну користь собі і суспільству. Навряд чи знайдеться хоч один представник світу фауни чи флори, який забруднює довкілля. Людство на відміну тварин і рослин наділене видатними інтелектуальними здібностями. Однак ми часом поводимося «неадекватно» по відношенню до матінки-природи. Але, як кажуть, "все геніальне - просто"! Давайте будемо геніально просто БЕРЕГТИ ВОДУ!
Для тих, хто особливо зацікавився цією темою, ми підготували ще один матеріал, у якому цю тему розгорнули ширше та сфокусувалися лише домашньому господарстві. Ознайомитися з ним ви зможете, перейшовши за посиланням - «Бережіть воду, або як заощаджувати воду в домашньому господарстві».
Автор: Еліна Плевако
7 способів заощадити на воді
Дуже добре заощаджує водні ресурси посудомийна машина, але й при ручному відмиванні тарілок можна їх зберегти, якщо не відкривати кран на повну. Якщо замінити прийом ванни на душ, використовувати пральну машину з повністю завантаженим барабаном і полагодити туалетне обладнання, витрати води значно знизяться.
Разом із водою із незакрученого крана в каналізацію йде значна частина сімейного бюджету. Ніхто не думає про економію, поки доходи у сім'ї великі. Але щойно починаються фінансові труднощі, включається режим підрахунку кожної копійки. А тим часом уберегти гаманець від банкрутства нескладно. Існують ефективні способи зменшити витрати рідини і тим самим скоротити щомісячну оплату комуналки.
Економимо на кухні
Витрати води на кухні пов'язані з приготуванням їжі. Миються продукти, потім вариться їжа. Але найбільша витрата цінної рідини відбувається при миття брудного посуду. Можна значно зменшити споживання водних ресурсів. Це не вплине на як приготування страв, так і на чистоту тарілок. Як кажуть, заощаджуємо на воді з розумом.
Посудомийна машина
Один із хибних міфів каже, що така техніка витрачає надто багато води. Це не так.
Використання посудомийної машини вимагає набагато менше водних ресурсів
ніж при ручному миття.
Використовує до 13 л води
Якщо родина велика, то заощадити вийде тільки за допомогою побутової техніки. Статистика показує, що навіть найбільша посудомийка витратить максимум 13 літрів.
А існуючі більш компактні моделі витрачають за цикл лише 7 літрів. Не вмикайте техніку при неповному завантаженні.
Ручне миття посуду
Тим, кому з низки причин доводиться перемивати весь брудний посуд вручну, слід скористатися порадами експертів:
- Ніколи не відчиняйте кран на повну.
- Краще придбати аератор. І витрата води зменшить і киснем її збагатить.
- Посуд найлегше відмити відразу після їжі, поки залишки їжі не присохли до неї.
- Якщо тарілки чекають ще з ранку, то необхідно замочити їх на деякий час.
- Миючий засіб прискорить відмивання, але використовуйте його при закритому крані. Спочатку потрібно пройти по посуду мильним розчином і тільки потім прополоскати тарілки під краном.
Додатково можна заощадити, якщо мити овочі та фрукти в окремому тазику, а потім сполоснути їх під краном. Також краще дочекатися природного розморожування продуктів, а не залишати їх під поточною водою.
Думка експерта:
Експерти відзначають, що існує кілька простих способів заощадити на воді.По-друге, регулярна перевірка та усунення витоків води у системі водопостачання також сприяє економії. Третій спосіб – використання дощової води для поливу рослин та збирання. Крім того, експерти рекомендують встановлення сантехніки з низькою витратою води, використання посудомийної машини та пральної машини з енергозберігаючими режимами, а також збирання води у спеціальних ємностях для повторного використання. Ці прості кроки допоможуть не лише заощадити воду, а й знизити рахунки за комунальні послуги.
Досвід інших людей
Люди в захваті від 7 способів заощадити на воді! Вони зазначають, що ці поради не лише допомагають зберегти гроші, а й сприяють дбайливому ставленню до навколишнього середовища. Багато хто зазначає, що завдяки цим простим рекомендаціям вдалося значно знизити витрати на комунальні послуги. Особливо корисними вони є поради щодо встановлення водозберігаючих пристроїв та регулярної перевірки трубопроводів на наявність витоків. Крім того, багато хто відзначає, що завдяки цим способам вдалося сформувати звичку ощадливого використання води, що призвело до значної економії ресурсів.
Цікаві факти
- Встановіть аератори на крани.Аератори змішують воду з повітрям, що створює враження більшого потоку води, але фактично зменшує витрату води. Це простий та недорогий спосіб заощадити воду, який може скоротити витрати води на 30%.
- Приймайте душ замість ванни.Прийняття душу замість ванни може заощадити до 75 галонів води за один раз. Якщо ви приймаєте душ щодня, це може заощадити більше 25 000 галонів води на рік.
- Використовуйте посудомийну машину замість миття посуду вручну.Посудомийні машини використовують менше води, ніж миття посуду вручну, особливо якщо ви використовуєте цикл із низькою витратою води. Посудомийна машина може заощадити до 20 галонів води за одне завантаження.
Бережемо ресурси у туалетній кімнаті
Мабуть, не менше води витрачається для утримання чистоти свого тіла. А якщо є любителі ручного прання речей, то витрати цінної рідини зростають у рази. Деякі господині не довіряють пральним машинам делікатні речі, а також дитячий одяг. Душ - більш економний варіант, ніж ванна Питання особистої гігієни дуже важливий. Багато хто доводитиме, що економити тут просто не можна. Це неправильне твердження. Не можна відмовлятися від підтримки свого тіла в чистоті, а ось не витрачати на це зайву воду просто потрібно.
Особиста гігієна
- відмовтеся від ванної на користь душу;
- намилюйтесь при закритому крані;
- воду для чищення зубів набирайте заздалегідь у склянку.
Туалетний бачок
Насамперед, необхідно усунути всі протікання, а для цього потрібно полагодити обладнання.
Краще встановити бачок із дворівневим змивом. Натискання на одну кнопку випустить лише 3 літри води. Використання другого – 6.
Але якщо це важко, то можна розташувати в старому бачку одну або дві пляшки, заповнені рідиною. Це значно скоротить витрати на змив.
Пральна машина
Її використання зменшує витрати в порівнянні з ручним пранням. Потрібно тільки максимум завантажувати барабан і рідше використовувати додаткове полоскання.
Редуктор тиску та водонагрівач
Якщо тиск у системі нестабільний, можна встановити його регулятор. Він підтримає тиск без збільшення витрат рідини.
Редуктор забезпечить гарний тиск без збільшення витрат
Значна витрата коштів тягне гаряче водопостачання. Якщо встановити водонагрівач, то окупиться досить скоро. А надалі принесе чисту економію.
Насадка для крана та душу
За допомогою такої конструкції можна зменшити витрати води на 40-50%. До того ж вона також стабілізує натиск. Пристрій має стандартні розміри та підходить до всіх кранів та змішувачів.
Знаходяться охочі заощадити в інший спосіб. Витрати ресурсів вони не зменшують, а просто зупиняють контролюючий лічильник за допомогою магніту або майстерно розбирають його, а потім змотують показання у зворотний бік. Такі дії спричиняють адміністративну відповідальність. Слід добре подумати, перш ніж їх застосовувати.