10 способів, які допоможуть відрізнити натуральну шкіру від шкірозамінника
Сьогодні існує велика кількість шкірозамінників, що імітують натуральну шкіру. Деякі їх відрізнити від оригіналу дуже складно. Якісний шкірозамінник не тільки копіює текстуру, а й запах. Як же можна вирахувати підробку і не потрапити в пастку несумлінних виробників? Прочитавши цю статтю, Ви більше ніколи не припуститеся помилки.
Натуральна шкіра завжди привертала увагу споживачів як чоловіків, так і жінок. Шкіряні рукавички, взуття та сумки вважаються еталоном якості, комфорту та стилю.
Однак сьогодні існує безліч варіантів шкірозамінників для тих, хто не хоче носити шкіряні вироби через етичні принципи або високу ціну. Таким чином, досить велика частина покупців з цих чи інших причин вибирають вироби зі шкірозамінника. Ці матеріали мають аналогічний зовнішній вигляд, та й часто відрізняються дуже високою якістю.
З появою шкірозамінника на текстильному ринку з'явилися і неякісні товари. Деякі фірми навмисне приховують, що виготовляють речі зі шкірозамінників та представляють їх у магазинах за ціною виробів із натуральної шкіри. Також деякі підробки можуть виготовлятися із натуральної сировини з додаванням шкірозамінника. І в цьому випадку, такі товари мають коштувати дешевше. Однак, виробники замовчують приховані подробиці та виставляють високі ціни на свої вироби.
Переваги виробів із натуральної шкіри
- Вироби з натуральної шкіри виглядають набагато краще і солідніше, ніж зі шкірозамінника. Крім цього, вони відрізняються довговічністю і практично не зношуються в процесі тривалого носіння.
- Натуральна шкіра має високу міцність. Наприклад, валіза для подорожей, виконана з дерматину, може луснути, якщо Ви покладете в неї дуже багато речей. З натуральним матеріалом цього не станеться.
- Вироби із натуральної шкіри стійкі до навколишнього середовища. Їм не страшні перепади температур, вітер, холод, сніг та дощ.
- Простота у догляді. Темні речі з дермантину також добре чистяться, як і з натуральної шкіри. Чого не можна сказати про світлі. Наприклад, бежева шкіряна сумка збереже свій натуральний колір. Достатньо протирати її губкою у мильній воді. А поверхня зі світлого дермантину вбиратиме в себе пил і бруд, і через деякий час змінить відтінок.
За своїми якостями натуральна шкіра значно обганяє дерматин. Тому перед покупкою нових речей обов'язково це враховуйте.
Як відрізнити натуральну шкіру від шкірозамінника
Отже, давайте розглянемо кілька корисних порад, які допоможуть нам зрозуміти, чи відповідає те, що написано на етикетці реальності.
Вага виробу
Зверніть увагу на вагу виробу. Речі з дермантину легші, ніж з натуральної шкіри. Якщо у Вас вже є подібний аксесуар із натурального матеріалу, можете взяти його з собою для порівняння.
Аромат виробу
Навчіться розрізняти аромат натуральної шкіри. Він не повинен мати запаху будь-яких домішок. Якщо Ви відчуваєте запах пластику, це говорить про те, що виріб виконаний зі шкірозамінника, та й до того ж з неякісного.
Шви
Зверніть увагу на шви виробів. У шкіри з дермантину зазвичай шви гладкі, на натуральній шкірі – трохи шорсткі.
Текстура шкіри
Уважно вивчіть текстуру шкіри. На натуральному матеріалі повинні бути пори, невеликі мітки.Як і у самої тварини вони не повинні бути дуже акуратними та симетричними. Так, натуральна шкіра має нерівномірну поверхню. При цьому вона дуже еластична та швидко відновлюється після стиснення матеріалу. Дерматин, у свою чергу, має більш гладку поверхню. Однак, з розвитком технологій імітація під натуральну шкіру стає все кращою, тому ми не зупиняємось на досягнутому та переходимо до наступного кроку.
Натуральність
Натуральна шкіра поводиться як натуральна (справжня) шкіра. Якщо ми стиснемо її вона зморщиться як наша власна шкіра. Ми навіть можемо побачити невелику зміну кольору. Як тільки ми розгладимо шкіру, вона набуде свого первісного вигляду. Кожзам не змінює свій колір і зберігає фактуру при механічному впливі.
Теплопровідність
Додайте руку до виробу з натуральної шкіри, через деякий час матеріал повинен зігрітися і стати теплим. Штучна шкіра не нагріватиметься і залишиться холодною.
Внутрішня сторона
Натуральна шкіра завжди має дві сторони. Хоча всі перераховані вище кроки зосереджені на тому, щоб визначити підробку саме по зовнішній частині полотна, внутрішня поверхня теж може дещо нам показати. Отже, на внутрішній стороні натуральної шкіри присутні дрібні волоски, іноді така текстура нагадує замшу. У синтетичної шкіри такого ефекту немає. Єдине, що ми можемо знайти на дермантині – це дрібні ниточки та трикотажні волокна.
Експеримент із водою
Нанесіть кілька крапель води на виріб. Якщо вода почне вбиратися, це означає, що перед Вами річ, виконана з натуральної шкіри. Зі шкірозамінника вода буде просто стікати.
Механічне вплив
Трохи пошкрябуйте нігтем шкіряний виріб і на ньому залишиться характерна вм'ятина. З якісним шкірозамінником нічого не станеться, а з неякісного, швидше за все, зійде верхній шар.
Перевірка вогнем
Останній крок, з метою безпеки, ми рекомендуємо Вам виконувати тільки якщо Ви вже купили виріб. Адже, якщо Ви пошкодите річ у магазині, продавцю це точно не сподобається і Вас швидше за все змусять відшкодовувати збитки чи змусять купити цю річ. Отже, виберіть невеликий шматочок матеріалу, прихований від очей, і направте на нього вогонь від запальнички або сірника на кілька секунд (до 10 секунд). Що ж станеться із натуральною шкірою? Майже нічого, вона не горітиме і не змінить колір. Єдине, що може статися, це незначна деформація та виділення газу з нерізким запахом. А ось штучна шкіра має швидко схопитися, почати горіти чи плавитися.
Перераховані вище кроки, безперечно, допоможуть Вам безпомилково відрізнити підробку від оригіналу і вибрати якісні вироби, які прослужать Вам довгий час. Також при виборі виробів з натуральної шкіри слід враховувати, що цінник на такі речі досить високий. Не женіться за низькими цінами та знижками. Це створює можливість потрапити на вудку недобросовісного продавця.
Запитання? Відповідь!
В: Так, звичайно. Натуральна шкіра сьогодні забарвлюється практично у будь-які кольори, від яскраво-рожевого до флюоресцентного синього. Тому цілком імовірно, що така сумка виготовлена зі 100% шкіри. Щоб повністю бути впевненим у її натуральності, скористайтеся порадами, наведеними вище.
Якщо на виробі з натуральної шкіри з'явився розрив, то рекомендуємо Вам звернутися в ремонтну майстерню.Якщо такої можливості немає, тоді скористайтеся рідкою шкірою. Для того, щоб відновлена ділянка була ідентична первісному вигляду, необхідно провести процедуру 2-3 рази. Усунути невеликий розрив таким методом досить легко, і він вийде непомітним. Однак такий метод можна використовувати тільки для гладкої шкіри. Він не підійде для замші, нубуку чи лакової шкіри.
Як відрізнити шкіру від шкірозамінника?
Після того, як ви потримаєте натуральну шкіру в руці, вона нагріється і залишатиметься ще деякий час. Замінник шкіри не змінить своєї температури.
Текстура
Натуральна шкіра набагато м'якша, ніж замінник, вона має однорідну текстуру, до неї приємно торкатися. Також оригінальний матеріал має якесь наповнення, через що при натисканні на виріб залишаються «відбитки», які миттєво зникають. Кожзам твердіший, на «тактильний вплив» не реагує
Еластичність
Натуральна шкіра добре тягнеться, тому менше зношується на згинах на відміну штучної.
Пори
Поверхня взуття зі шкірозамінника повністю покрита порами однакової глибини та форми, а на натуральному матеріалі пори розташовані у довільному порядку, утворюючи унікальну текстуру.
Зріз
При розгляді зрізу шкіряного взуття можна спостерігати переплетені волокна (колагенові нитки), за їх відсутності мови про натуральність не йдеться.
Виворіт
Внутрішня поверхня виробу зі шкіри має бархатисту, ворсисту, приємну на дотик текстуру. Синтетика такими властивостями не має, найчастіше виворітна сторона покрита звичайною тканиною.
Вплив води
При намоканні натуральна шкіра моментально вбирає вологу і змінює свій колір, темніючи, проте швидко висихає.Якщо ж вода потрапляє на шкірозамінник - не відбувається нічого. Крім цього, існує спосіб перевірки «натуральності» вогнем, який використовували кілька десятків років тому. Шкіру підпалювали, і якщо вона починала повільно стискатися, видаючи специфічний «копчений» запах, це означало справжність матеріалу. Коли замінник шкіри починав горіти, з'являвся їдкий сморід і темний дим. Зараз даний метод вважається застарілим, оскільки при виготовленні виробу з натуральної шкіри іноді застосовують спеціальне захисне покриття, від чого матеріал плавиться не гірше за пластикову пляшку. , З якого матеріалу воно виготовлено.
Рекомендуємо Вам ознайомитися з брендом PONTINO та вибрати собі ідеальну пару взуття з натуральної шкіри на осінь та зиму!
Не пропустіть нові публікації PONTINO
Як відрізнити шкіру від шкірозамінника
Сучасні виробники навчилися робити штучну шкіру, точнісінько схожу на натуральні аналоги. Все було б добре, якщо продавець під час продажу зізнавався і говорив покупцю про всі властивості товару.
Часто буває так, що на прилавках знаходиться продукція зі штучного матеріалу, але продається начебто з натуральної сировини. Існує безліч способів, щоб не бути ошуканим, і зуміти відрізнити оригінал від підробки. Найефективніші та надійніші методи виділені у цій статті.
Навіщо відрізняти шкіру від замінника?
Шкірзамінник і натуральна шкіра відрізняються між собою за властивостями та якістю. Такі показники безпосередньо впливають на їх вартість. Шкіряний виріб коштує дорожче і має низку переваг, які впливають на її вартість та довговічність:
- Привабливі зовнішній вигляд виробу.
- Матеріал не рветься та не піддається забрудненням.
- Невибагливість у догляді. Речі достатньо протирати чистою м'якою тканиною з розчином мила, води та нашатирю.
- Морозостійкість.
Замінник коштує дешевше, але їй потрібний додатковий догляд. Вироби зі шкірозамінника необхідно чистити та обробляти водовідштовхуючими засобами (особливо взуття). Їх не рекомендується носити їх у дощ та холод. Під впливом опадів та низької температури штучний матеріал швидко виходить із ладу.
Зовнішні відмінності
Існує безліч способів відрізнити замінник від натуральної шкіри. Відмінності можна знайти візуальним та досвідченим шляхом. Звичайно, підпалювати і надрізати матеріал у магазині ніякий продавець не дозволить, але оглянути товар, що купується, має право будь-яка людина.
Якість рядків та внутрішніх швів
Огляд найкраще розпочати з виворітного боку. Для цього потрібно знайти пришитий зразок матеріалу, з якого виконана річ. Якщо шматочок не знайдено, слід зазирнути всередину взуття, сумки, куртки та знайти прострочений шов.
Особливості натуральної шкіри:
- із ділянки з'єднання деталей виробу не повинні стирчати нитки, текстильна підкладка або основа;
- натуральний матеріал не розшаровується;
- внутрішня сторона шорстка на дотик, має сліди недофарбованості.
Довідка! Натуральні речі коштують дорожче, тому що деталі з них складніше зшивати. Вони товщі і щільніші за штучний матеріал.
Товщина та кромка матеріалу
Штучна шкіра тонша за свій натуральний аналог. Штучний матеріал зазвичай буває тоншим. Вона має гладкий та рівний край.
Натуральність матеріалу підтверджує його шорстка кромка.
Еластичність і колір при натисканні або згинанні
Підробку зазвичай видають її заломи при згинанні та гладкий стандартний відтінок. У місці згину замінник зазвичай змінює колір.
Натуральний матеріал швидко набуває форми після деформації. Вона має неповторний малюнок, невелику пористість.
Рельєф та пори матеріалу
Придивіться уважніше до текстури виробу. Якщо ви не побачите пори або помітите їхнє однакове і симетричне розташування, то перед вами шкірозамінник. У натурального матеріалу є довільна пористість і невеликі зморшки на поверхні.
Зворотний бік (волокна або тканина)
Кожзам має текстильну чи трикотажну основу. Вона буває гладкою та добре виробленою. Натуральна має волокнисту внутрішню поверхню.
Що зробити у магазині, щоб відрізнити вироби?
Існують певні способи, які зазвичай застосовуються у магазинах та на ринках. Якщо розпізнати шкірзам не вдалося перерахованими вище методами, а сумніви залишилися, можна спробувати зробити такі маніпуляції:
- Погріти рукою та перевірити тепловіддачу. Прикладіть руку до матеріалу. Якщо вона швидко відчує тепло і при цьому не зволожиться, то перед вами справжня шкіра. Кожзам довго нагрівається та зволожується, тобто не пропускає тепло.
- Звернути увагу на запах. Якщо виробник не подбав та не ароматизував штучну шкіру, її може видати різкий запах хімічних речовин, якими обробляється виріб. Натуральний матеріал має специфічний приємний запах.
- Вивчити ярлик (форма, напис), перевірити наявність та форму бирки. На речах, виготовлених на фабриці, виробники зазвичай позначають матеріал етикеткою зі спеціальним значком або написом. Шкіру прийнято позначати на невеликому шматочку виробу з позначкою: натуральна шкіра, natural leather і т.д. Кожзам зазвичай позначається значком у вигляді ромба або написом "Шкіра".
Важливо! Шкірзамінником вважається будь-який виріб, що піддавався хімічній обробці. Тобто навіть якщо шкіра тварини була оброблена хімічними розчинниками, її не можна вважати натуральною.
Відмінності, що не застосовуються в магазині
Якщо після візуального огляду залишилися сумніви, можна випробувати виріб водою та полум'ям. Такі експерименти зі шкірою навряд чи дозволять вам зробити в магазині. Досліди з нагріванням та водою найчастіше проводяться вдома.
Реакція на воду
Якщо на натуральну шкіру капнути трохи води, і вона поступово вбиратиметься, це не підробка. Вода зі шкірозамінника стікає та залишає суху поверхню та білий слід після себе. Навіть якщо повністю намочити шкірозамінник - вбере воду лише його підкладка. Із зовнішнього боку вода стіче, так і не проникнувши усередину.
Мокрі речі з натуральної шкіри можна гладити теплою праскою без пари через марлеву тканину. У такий спосіб забираються невеликі заломи зі шкіри.
Довідка! Натуральну шкіру не можна сушити на батареї або гарячою праскою. Після висихання вона змінить свій розмір у менший бік та втратить зовнішній вигляд.
Досвід із вогнем
Якщо взяти невеликий зразок шкіри і піднести його до полум'я, результат відразу дозволить розпізнати підробку від натурального виробу. Шкірзамінник відразу плавиться, а шкіра поступово починає деформуватися, зсихатися і видавати запах паленого волосся.
Висновок.Надійне місце збільшує гарантії покупки
Щоб не бути ошуканими, слід купувати натуральні речі у перевірених продавців, які можуть надати сертифікат якості та гарантію на придбаний товар.
У документі, що підтверджує якість, обов'язково вказується матеріал, з якого виготовлено виріб. На сертифікаті має бути друк та підпис представника сертифікуючого органу.