Чим мазати шкіру після зняття гіпсу

Чим мазати шкіру після зняття гіпсу



Реабілітація після перелому: гіпс знято – що далі?



Експерт розповів про період відновлення після перелому кінцівки



Перелом кінцівки надовго виводить із звичного ритму життя. Навіть якщо кістки правильно зрослися, після зняття гіпсу настає новий етап лікування – відновлювальний. Про особливості даного періоду та про можливості максимально швидко повернути колишню активність Sibmeda.ru розповів Ігор Пахомов, зав. відділенням стопи та гомілковостопного суглоба Новосибірського НІІТО ім. Я.Л. Цив'яна, д.м.н.



– Ігоре Анатолійовичу, зазвичай після перелому на 1-1,5 місяці накладається гіпс. Які зміни за цей час відбуваються у місці перелому та навколишніх тканинах?



– Внаслідок пошкодження зміни відбуваються у всіх тканинах кінцівки. Крім змін у кістковій структурі, викликаних безпосередньо переломом, відбувається крововилив у м'яких тканинах, включаючи м'язи, сухожилля, зв'язки, і навіть кістковий мозок. Вилилася в замкнуті простори кінцівки кров створює в них високий тиск зсередини, при цьому розсмоктування крові, що вилилася, йде повільно. Це може стати причиною того, що процес загоєння піде несприятливим шляхом, внаслідок чого можуть сформуватися хронічні вогнища запалення з результатом біль, набряки, деформації кінцівки.



Можна вважати правильним і необхідним у наш час прагнення лікарів та пацієнтів уникнути іммобілізації гіпсовою пов'язкою, оскільки, звичайно, гіпсова іммобілізація має побічні ефекти у вигляді зменшення об'єму м'язової тканини, уповільнення кровотоку та лімфовідтоку, формування рубців у галузі рухомих структур (сухожилля, та «зморщування» суглобових капсул.Є й інші несприятливі явища іммобілізації гіпсовою пов'язкою, особливо, якщо тривала іммобілізація. Але більшість цих явищ оборотні. Тому ми, лікарі, на них йдемо свідомо. Гірше не використовувати гіпсову пов'язку.



Адже гіпсова пов'язка має і багато позитивних і навіть незамінних якостей, а саме: гіпсова іммобілізація – це швидкий, надійний і дешевий спосіб створити спокій ушкодженої кінцівки, мікроклімат для загоєння ушкодження.



У цьому надійність лікування підвищується. Імовірність розвитку стійкого рубцевого переродження тканин, фіброзу та контрактур суглобів за час 4-6 тижнів іммобілізації надзвичайно мала.



Важливим аспектом є профілактика отримання додаткового пошкодження, наприклад, при падінні під час ходьби з милицями, яке нерідко зустрічається.



Є ще один важливий аспект проблеми, а саме: відмовляючись від гіпсової пов'язки, лікарі беруть на себе відповідальність за поганий результат у разі незрощення кістки та утворення її хибного суглоба. Безумовно, хибний суглоб може розвинутись і в гіпсовій пов'язці, але відмова від її використання може трактуватися як причина проблем, що виникли.



– З якими проблемами зазвичай постає людина після зняття гіпсу?



– Найчастіше ми спостерігаємо – обмеження рухливості у суглобах, зморщування суглобових капсул, зниження ковзання сухожиль, огрубіння фасцій – природних футлярів, що формують поділ тканин у кінцівки. Але при проведенні правильної реабілітації це можна виправити. Буває, що в результаті пошкодження і не дуже гладкого відновлювального процесу після травм рубці формуються занадто інтенсивно.Їхнє утворення на тлі обмеження рухливості може стати незворотним і потребує хірургічного втручання.



– Як правильно вводити кінцівку у робочий режим?



– Питання початку навантаження на ногу, інтенсивність розробки рухів, застосування апаратних методик залежать від характеру ушкодження, його тяжкості та наявності супутніх захворювань. Порівняйте: перелом кісток гомілки або перелом кісток гомілки на фоні цукрового діабету, або перелом кісток гомілки на фоні ускладнення через цукровий діабет. Під кожен випадок фахівець розробляє індивідуальну реабілітаційну програму, залежно від вихідного стану.



Це ж стосується і навантаження, яке, наприклад, після перелому пальця можна починати раніше, ніж після перелому кістки п'яти або перелому гомілки. Буває, що гіпс вже не потрібний, а розвантаження потрібно продовжувати. Крім того, після зняття гіпсу верхні шари шкіри стають ороговілими, потовщеними, мозолистими. Нігті виростають, товщають і іноді вростають у шкіру. У такій ситуації потрібен особливий догляд. Тому після зняття гіпсу бажано записатися до підлоги. Він проведе необхідні процедури, використовуючи спеціальні апарати, призначені для догляду.



Після зняття гіпсу, особливо якщо лікування було пов'язане з операцією, ми рекомендуємо санаторно-курортне лікування у санаторіях, що займаються відновленням опорно-рухового апарату. Якщо такої можливості немає, потрібно відвідати в поліклініці фізіотерапевта. Він призначить поетапний план реабілітації з використанням наявних в арсеналі поліклініки апаратів, процедур (можливо – масажу та вправ лікувальної фізкультури).Залежно від особливостей відновлення, лікар додаватиме або змінюватиме методи лікувального впливу на кінцівку після зняття гіпсової пов'язки.



- Через який час можна забути про перелом і повернутися до колишніх навантажень?



– Це залежить від тяжкості пошкодження, від складності операції, її обсягу, від особливостей перебігу відновлювального процесу. Чи мало як піде? Іноді та повторні операції робимо. Буває, що пошкоджено кілька ділянок кінцівки чи перелом кісток кінцівки поєднується з опіком чи обмороженням, чи перелом протікає і натомість важкого супутнього захворювання – кожен із цих чинників може подовжувати і мобілізацію, і відновлювальний період.



– Як можна прискорити процес відновлення?



– Прискорити процеси, закладені природою, ми не можемо. Нам важливо не затягнути відновлення за рахунок ускладнень. Якщо ми бачимо перелом зі зміщенням, то вправлення та надійне закріплення фрагментів кісток – це основа прискорення реабілітації у пацієнта з переломом. Важливим є виконання призначень самим пацієнтом. Якщо ми говоримо: «не наступайте на ногу два місяці», то не наступайте протягом цього часу! Раннє необґрунтоване навантаження на ногу може призвести до руйнування металоконструкції та повернення до початку лікування, але в гірших умовах.



Отже, слідувати трьом основним правилам: зіставлення та фіксація фрагментів кісток, розвантаження, іммобілізація кінцівки, своєчасна реабілітація. Поєднання цих трьох речей забезпечить якнайшвидше відновлення як після травми, так і після операції.



– Які симптоми можуть говорити про те, що є проблеми та потрібно звернутися до лікаря?



– Відсутність позитивної динаміки.Після зняття гіпсової пов'язки неминучі біль, набряк, тугорухливість суглобів кінцівки. Але ви виконуєте всі лікарські призначення, минає час, а покращень немає. Отже, втрутився несприятливий чинник. Наприклад, після операції нога була пряма, начебто все зрослося. Почали наступати – з'явилася кривизна. Це може свідчити про незрощення кісток. Якщо в області хірургічного втручання утворюється нориць і з'являються гнійні виділення - теж поганий сигнал і потрібно швидше звернутися до лікаря,



– Чи є якісь рекомендації щодо харчування для пацієнтів після перелому?



– Харчування пацієнта у післяопераційному періоді чи після травми має свої особливості. У повсякденних продуктах кальцію і вітамінів може виявитися недостатньо. У пацієнта може бути знижене засвоєння кальцію або тяжка супутня патологія. Тому бажано в кожному випадку проконсультуватися у спеціаліста з остеопорозу.



Найцікавіше – у наших офіційних каналах: ВК, Telegram, Дзен



А що важливого сказав лікар? Чому після наступу нога викривилася, хіба дозвіл наступати отримано без рентгена і тільки потім лікар припустив, що кістки не зрослися. А якщо не зрослися, то шукайте спеціаліста з остеопорозу.



У 2007 році ламав ногу, через 3 тижні зняли гіпс, ніякого фізіолікування не було призначено. Півтора роки шкутильгав потім. 6.01.2023 зламав знову цю ж ногу і знову ті ж хірурги в поліклініці сидять. Чекаю що призначать, після гіпсу.



А що може означати, якщо після зрощення кістки на нозі з'являються синці за найменшого впливу на це місце?



Зламав ЛЗС у типовому місці зі зміщенням. Була репозиція Місяць проходив у гіпсі (десь 20 днів вся рука, і 10 – звичайна, коротка лангета).Зрослося без проблем, всі рентгени (їх було близько 5, у кожне відвідування лікаря) показували нормально зрощення. Гіпс зняли вчора. Перші 3 години було страшно поворухнути рукою, рука тремтіла і не слухалася (я так розумію, це атрофія м'язів так діє)? Потім сила в руці повернулася, з'явилася можливість взяти в руку (до 5кг без болю). Важко обертати їй далі за якийсь градус. Призначили ЛФК (є сенс?). Залишити навантаження/збільшити чи не варто? Поступово, з кожною годиною, я забуваю про проблему (поки не треба їй повернути кран на воді сильно вбік).



Новий рік – улюблене свято більшості людей. Тим не менш, багато хто зізнається, що передсвяткові та святкові дні стають для них справжнім випробуванням та провокують розвиток стресу. Чому так відбувається і що із цим робити – розповіли експерти.



Медичний портал SIBMEDA (18+) - спеціалізований рекламний засіб масової інформації, зареєстрований за темами "Медицина", "Здоров'я", "Здоровий спосіб життя", "Краса", призначений насамперед для медичних та фармацевтичних працівників. Є протипоказання! Проконсультуйтеся зі спеціалістом.
Інформація на порталі SIBMEDA (Сібмеда) розміщена виключно з ознайомчою метою. З усіх питань, що стосуються захворювань та вибору способів та методів лікування, звертайтеся до лікаря особисто.
Редакція порталу не несе відповідальності за точність та достовірність висловлених на сторінках порталу думок, порад, тверджень та іншої «приватної» інформації. У разі неправильного їх трактування та самостійного застосування відповідальність покладається на відвідувача.Адміністрація порталу також не несе відповідальності за зміст та достовірність рекламних матеріалів, а також за можливу шкоду від використання рекламованих товарів.
У матеріалах, розміщених на порталі «Сібмеда», можуть зустрічатися технічні, граматичні помилки, друкарські помилки та деякі інші похибки.
Якщо у тексті помічені неточності чи некоректні формулювання – повідомте до редакції.
Копіювання текстових та фотоматеріалів можливе з активним посиланням на джерело та за згодою редакції. Редагування матеріалів та рерайт текстів можливе лише за умови посилання на першоджерело.
Усі матеріали на сайті захищені авторськими правами та є власністю правовласників. У разі порушення права порушники переслідуватимуться відповідно до законів РФ.



Свідоцтво про реєстрацію ЗМІ ЕЛ №ФС 77-62529 від 27.07.2015 видано Федеральною службою з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій та масових комунікацій.



Засновник - товариство з обмеженою відповідальністю "Сібмед". Головний редактор - Заіграєва Є. Ю. Тел.: +7 952 921 5895, [email protected]




Портал коректно відображається у браузерах Mozilla Firefox версія 22 та вище, Google Chrome, Safari версія 4 та вище, Opera версія 12 та вище, MSIE версія 8 та вище.



Розробка та просування сайту - DirectLine



Дієві методи відновлення шкіри після гіпсу



Тривале носіння гіпсу, безперечно, стрес для шкірних покривів. Радісний та довгоочікуваний момент зняття гіпсових пов'язок, затьмарюється зовнішнім виглядом та станом шкіри. Як правило, поверхня буває дуже бліда, покрита синцями різних відтінків. Це явище цілком нормальне і звичайно, можна виправити.Шкірні покриви довго утримувалися над сприятливих умовах, дуже багато часу провели без доступу повітря, світла і водних процедур.



Як після гіпсу повернути шкірі здоровий та сяючий вигляд?



Насамперед змийте теплою водою, з гелем для душу та м'якою мочалкою, всі залишки від пов'язки та накопичені забруднення. Після брудом у деяких місцях почне злазити старий шкірний покрив. За час носіння гіпсу відмерлі клітини шкірного епітелію не могли нормально відшаровуватися. Чим раніше буде видалена стара «не жива» шкіра, тим краще почне дихати нова, що знаходилася під нею, і відповідно постраждала ділянка набуде нормального кольору та здорового вигляду. Якщо потрібно, скористайтесь скрабом. Після ванни, тіло потрібно добре витерти м'яким рушником, а багатостраждальні шкірні покриви змастити будь-яким живильним або дитячим кремом. Після зняття пов'язок на шкірі часто утворюється набряк, тому важливо відновити порушений кровообіг. Щоб розігнати кров по судинах, корисно кілька разів на день розтирати, масажувати шкіру. Якщо гіпс був на кінцівках, слід використовувати еластичні бинти, щоб зменшити навантаження при ходьбі, та допомогти шкірним покривам швидше відновитись. Тому масаж і легкі фізичні навантаження будуть корисні з першого дня, практично відразу після зняття гіпсу.



Думка лікарів: Після видалення гіпсу важливо правильно доглядати шкіру, щоб повернути їй здоровий вигляд і пружність. Лікарі рекомендують використовувати дієві методи відновлення, такі як регулярне зволоження шкіри спеціальними лосьйонами чи кремами. Масаж та легкі вправи також сприяють покращенню кровообігу та відновленню тонусу шкіри.Необхідно стежити за харчуванням, вживаючи достатню кількість вітамінів та мінералів, які сприяють загоєнню та регенерації шкіри. Важливо уникати різких змін температури та впливу прямих сонячних променів на шкіру, щоб уникнути подразнення та пігментації. Наслідуючи рекомендації лікарів, можна швидко повернути шкірі здоровий і доглянутий вид після періоду, проведеного в гіпсі.



Досвід інших людей



Дієві методи відновлення шкіри після видалення гіпсу викликають захоплені відгуки у багатьох людей. Вони відзначають, що регулярне зволоження шкіри спеціальними кремами допомагає швидше відновити її еластичність та здоровий вигляд. Масаж та легкі вправи також відіграють важливу роль у відновленні кровообігу та зміцненні м'язів. Деякі відзначають, що використання натуральних масел, таких як трояндова олія або олія шипшини, сприяє швидкому загоєнню ранок та покращенню загального стану шкіри. Завдяки цим методам, шкіра після гіпсу стає більш пружною, гладкою та здоровою.



Корисні поради



Шкіра після зняття гіпсу відновлюється швидше, якщо їй щодня влаштовувати теплі ванни з морською сіллю (це дуже корисно і для кісток). Для прийняття ванни знадобиться таз з водою 36-38 градусів і дві столові ложки морської солі. Іноді додають пару крапель йоду, як дезінфекцію та додаткове харчування, час процедури близько 15 хвилин. Важливо зволожувати покриви шкіри! Для цього змащуйте щодня уражені місця оливковою або соняшниковою олією, вони мають гарні поживні та регенеруючі властивості.



Завдяки таким нескладним маніпуляціям, при їх регулярному проведенні, шкіра після гіпсу вже через тиждень набуде природного кольору та здорового вигляду, і буде дуже вдячна вам за таку турботу!



Часті запитання



Які методи ефективні відновлення шкіри після зняття гіпсу?



Чим корисний масаж для відновлення шкіри після гіпсу?



Масаж сприяє покращенню кровообігу, зменшенню набряків, підвищенню тонусу шкіри та м'язів, що сприяє швидкому відновленню шкіри після гіпсу.



Які креми та олії рекомендується використовувати для відновлення шкіри після гіпсу?



Для відновлення шкіри після гіпсу рекомендується використовувати креми та олії з зволожуючими та поживними властивостями, такі як олія ши, кокосова олія, алое віра, пантенол.

Схожі записи

Продавайте выгодно

Размещайте объявления быстро, удобно, бесплатно. Мы помогаем вам найти больше новых клиентов, которым интересны ваши товары и услуги.

Экономьте больше

Каждый день мы работаем над привлечением новых пользователей и увеличением базы объявлений. Вы хотите купить дешевле, а мы хотим помочь вам это сделать.

Sprosus — это...

Удобная доска бесплатных объявлений Украины. Ничего лишнего, только актуальная информация. Ваше удобство - наше правило.